standard post

Tarihçe

Tarihçe


S.S. Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan 1163 sayılı Kooperatifler Kanunun Anasözleşmesine istinaden 15 Nisan 1999 yılında kurularak 30823 Ticaret Sicili ile tescillendi.

Muratpaşa İlçesi Elmalı mahallesinde 25. Sokakta mülkü kendimize ait olan Öz Oktay apartmanında yaklaşık 2 yıl boyunca esnaf ve sanatkarlarımıza hizmet verdik. Kurucu Başkan Durali Kolpak, İlk Yönetim Kurulunda yer alan: Hüseyin Erbil, Cemali Erçin, Recep Gülmez, Recep Sevinç ve İlk Denetim kurulunu oluşturan: Sami Eke, Aziz Taşova, Nail Avcı ile birlikte 63 Kurucu Esnaf ve Sanatkarın (Ek-1) emek ve dayanışması neticesinde faaliyete başladı.


Merkezin Konyaaltı olması gerektiğinden 2001 yılında Konyaaltı İlçesinin Pınarbaşı mahallesi Zeynel Şahin Apartmanı No:3’te yer alan hizmet bürosuna taşındık. Burada 6 yıl boyunca esnaf ve sanatkarlara hizmet verdikten sonra Konyaaltı İlçesinin Toros mahallesi 808. Sokak Şen Apartmanında yer alan bir hizmet bürosunu satın aldık. 2008 yılı Ocak Ayında yeni yerimizde 1300 üyemizle hizmete başladık. “Hizmet asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur” anlayışıyla hareket ettik. Kaliteyi bir yaşam ve hizmet tarzı olarak benimsedik. Bu kapsamda, Türkiye’de ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini alan ilk ve tek kooperatif olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. TESKOMB ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan esnaf şuralarında alınan kararlar neticesinde kooperatif personel, yönetim ve denetim kurulu üyelerinin eğitime tabi tutulması ve kooperatifçilik yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmesi üzerine tüm yönetim, denetim ve personel olarak ‘’Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi’’ sonucunda sertifikaya hak kazandık. 2016 Mali Genel Kurulunda alınan karar neticesinde kooperatifimize kurumsal kimlik kazandırmak ve markalaşmak adına Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın da onayıyla ön ismimize ‘’KONESKOOP’’ ekledik ve yeni adımızı ‘’S.S. KONESKOOP Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’’ olarak yeniledik. Yine aynı Genel Kurulda yapmış olduğumuz faaliyetlerden dolayı geçmiş yıllarda olduğu gibi 6. Bölge Birliği tarafından Takdir belgesiyle ödüllendirildik.


Yaklaşık 500m2 olan yerimiz çağın şartlarına ayak uyduran, park sorunu olmayan teknolojik gelişmelere uyumlu büro makinelerimiz ile birlikte deneyimli ve güler yüzlü personelimizle esnaflarımıza en iyi hizmeti vermek için buradayız.

EK-1: 63 Kurucu Ortak İsim Listesi
 

Tarihce