standard post

Rekortmen halterci KONESKOOP’u ziyaret etti
KONESKOOP

Rekortmen halterci KONESKOOP’u ziyaret etti


Avrupa Şampiyonu rekortmen halterci Aleyna Kaymaz, KONESKOOP’u ziyaret etti. KONESKOOP Başkanı Durali Kolpak, başarılı sporcuya altın hediye etti.

İsrail’de düzenlenen Halter Avrupa Şampiyonası’nda kızlar 15 yaş altı 81 kiloda 3 ayrı dalda rekor kırarak altın madalya kazanan Avrupa Şampiyonu Aleyna Kaymaz, Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (KONESKOOP) ile Konyaaltı Kültür Eğitim Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ni (KONDER) ziyaret etti. KONER ve KONESKOOP üyeleriyle başarı hikayesini paylaşan Kaymaz, “Bir buçuk yıl önce dövüş sporuna başlamıştım. Halter antrenörüm Ekrem Celil, haltere daha yatkın olduğumu söyledi. Bunun üzerine haltere geçtim” dedi.

“HEDEFİM TOKYO OLİMPİYATLARI”

Halterin ağır bir spor olduğunu, günde 6 saat antrenman yaptığını kaydeden Kaymaz, “İlk başlarda zorlandım ama sonra sevdim. Geçen yıl katıldığım U15 Türkiye Şampiyonası'nda 3 Türkiye rekoru kırmıştım. Murt ayında Kemer'de düzenlenen şampiyonada 3 kategoride yine rekor kırdım. Sonraki hedefim İsrail’deki Avrupa şampiyonasıydı.  İsrail’den de 3 rekor ve 3 altın madalyayla döndüm. Önümüzde dünya şampiyonası ve 2020 Tokyo olimpiyatları var. Tokyo olimpiyatlarında Altın madalya kazanarak ülkemi gururlandırmak istiyorum” diye konuştu.

“KIZIMLA GURUR DUYUYORUM”

Şampiyon haltercinin babası Burhan Kaymaz kızıyla gurur duyduğunu belirterek, “Bir sporla ilgilensin diye dövüş sporuna yazdırmıştım. Böyle bir başarı hikayesinin başlayacağını bilmiyorduk. Beni en çok gururlandıran; ABD’de sözde Ermeni soykırım yasasının kabul edildiği saatlerde kızımın Ermeni sporcuyu geçerek altın madalya kazanması oldu. Sıradaki hedefimiz Tokyo olimpiyatları. Umarım olimpiyatlarda da rekorlar kırarak ülkemizi bir kez daha gururlandırır” dedi.

KOLPAK ALTIN HEDİYE ETTİ

Aleyna Kaymaz’a çiçek ve altın hediye eden KONESKOOP ve KONDER Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak ise şunları söyledi: “Aleyna Kaymaz’ın babası Burhan Kaymaz, kooperatifimizin üyesi. Kendisini ve eşini tebrik ediyorum. Ne kadar gururlansalar az. Konyaaltı’ndan bir kızımızın böyle büyük başarılar elde etmesi hepimizi gururlandırdı. Hem dernek hem de kooperatif olarak başarılı sporcumuzun arkasındayız. Kendisinden yeni rekorlar ve madalyalar bekliyoruz. Dünya şampiyonası ve olimpiyatlarda Türk bayrağını göndere çektirteceğine inanıyoruz.”

 

 

Tüm HaberlerTüm Haberler