standard post

“Kooperatifçilik Otobüsü” 2-6 Mart’ta Antalya’da
KONESKOOP

“Kooperatifçilik Otobüsü” 2-6 Mart’ta Antalya’da


Ziyaret edilen her ilde en az bir yeni kooperatif ve iş fikri oluşturma hedefiyle yola çıkan Kooperatifçilik Otobüsü, 2-6 Mart tarihleri arasında Antalya'da

“Kooperatifçilik Otobüsü” 2-6 Mart’ta Antalya’da

 

Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü, kooperatifçiliğin yaygınlaşması ve yeni nesillerin kooperatifçiliği tanımaları için “Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi” başlattı. Proje kapsamında üniversite öğrencilerine ve akademisyenlere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlenecek, kooperatifçilik kulüpleri kurulacak, ortaöğretim öğrencilerine yönelik eğitim seminerleri düzenlenecek ve kooperatif ürünleri sergilenecek.

En Az Bir Yeni Kooperatif

Ticaret Bakanlığı proje kapsamında bir de “Kooperatifçilik otobüsü” hazırladı. Otobüs, kooperatif kurmak veya ortak olmak isteyen vatandaşları bilgilendirmek için çok sayıda il ve ilçeyi ziyaret edecek. Ticaret Bakanlığı, otobüsün gittiği illerde en az bir yeni kooperatif kurulmasını amaçlıyor. İlk etapta 12 il ziyaret edecek olan otobüs, 2-6 Mart tarihleri arasında Antalya’ya gelecek. Vatandaşlar, otobüsü ziyaret ederek görevlilerle bilgi alışverişinde bulunabilecek. Otobüsün programıyla ilgili detaylı bilgiler ise Facebook ve Twitter’dan “trkoopbus” sayfasından paylaşıldı.

Tüm HaberlerTüm Haberler