standard post

KONESKOOP’tan “esnafla gönül bağı” iftarı
KONESKOOP

KONESKOOP’tan “esnafla gönül bağı” iftarı


KONESKOOP, geleneksel olarak düzenlediği “esnafla gönül birliği iftarı”nı Siteler mahallesi kapalı Pazar yerinde gerçekleştirdi. İftara yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

KONESKOOP Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, üyeleri için iftar verdi. Siteler mahallesi kapalı Pazar yerinde gerçekleştirilen iftardan önce yaşamını kaybeden esnaflar ve şehitler için mevlid okutuldu. “Esnafla gönül birliği” temasıyla gerçekleştirilen geleneksel iftara, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, Konyaaltı İlçe Jandarma Komutanı Özhan Nacar, Kepez İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Ergen, İl Müftüsü Osman Artan, Halkbank Bölge Koordinatörümüz Mikail Özdemir, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, muhtarlar ve yaklaşık 2 bin esnaf katıldı.

ESNAF VE ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD

İftar programında konuşan KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, “Ramazan ayının huzur ve coşkusunun en fazla yaşandığı yer; iftar sofralarıdır. Bu huzur ve güzelliği bütün boyutlarıyla yaşamak ve paylaşmak için, geleneksel hale getirdiğimiz gönül bağı iftar sofralarımızda sizlerle bir araya geliyoruz. Bugün de birlik ve beraberlik içinde aynı sofrada oruçlarımızı açtık. Bugün aynı zamanda hayatını kaybeden esnaflarımız ve şehitlerimiz için mevlit okuttuk. Son 14 günde sivil-asker 14 şehit verdik. Aramızda 15 Temmuz şehidimiz Muhammet Oğuz Kılınç’ın anne ve babası da var. Vatanımızın birliği ve dirliği için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.  Ramazan ayının huzur ve bereket getirmesini dileyen Kolpak, iftara katılanlara teşekkür etti.

İftarın ardından tasavvuf müziği dinletisi ve semazen gösterisi gerçekleştirildi.

Tüm HaberlerTüm Haberler