standard post

Esnafa indirimli elektirik
KONESKOOP

Esnafa indirimli elektirik


Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş, esnaf ve sanatkârların elektrik giderlerine katkı sağlamak için ortak bir protokol imzaladı.

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Akdeniz Bölgesi’nde ilk defa esnaf ve sanatkârların elektrik giderlerine katkı sağlamak için CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş ile ortak bir protokol imzaladı. Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak ile CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş Genel Müdürü Halit Bakal’ın imza attığı protokol,  esnaf ve sanatkârın elektrik tüketimlerine bağlı olarak yüzde 5 ila 10 arasında bir indirim uygulanmasına olanak sağlıyor. 1999 yılından bu yana esnaf ve sanatkârlara destek olmaya çalıştıklarını belirten Başkan Kolpak, yapılan protokolün ardından kooperatif üyelerinin ucuz elektrik kullanmaya başlayacak olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Esnafımızın her zaman yanındayız

Kolpak sözlerini söyle sürdürdü; “Kooperatifimiz üyelerine, CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş, indirimli elektrik hizmeti vermek istediklerini belirttiler. Bizde esnaf ve sanatkârlarımızın lehine olan bu uygulamaya sıcak bakarak protokol imzalamayı kabul ettik. Üye sayımızı ve esnafa verdiğimiz destek doğrultusunda böyle bir çalışmanın içinde olmak istedik. Ayrıca görüşmelerimiz sonucunda vatandaşın daha iyi ve hızlı hizmet alması içinde Konyaaltı’nda bir tahsilât bürosu açılmasına da vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim görevimizin sadece kredi vermek olmadığını bu tür işlere de öncülük yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Esnaf ve sanatkârımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bizim anlayışımıza göre esnaf ve sanatkâr bu toplumun omurgasını oluşturan bir yapıdır. Esnaf ve sanatkâr demek; birlik, beraberlik ve kardeşlik demektir. Bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum”.

Amacımız müşteri odaklı hizmet

Müşteri memnuniyeti ön planda tutan bir hizmet anlayışına sahip olarak enerjilerini satmak istediklerini belirten CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş Genel Müdürü Halit Bakal, haziran ayında yapılan özelleştirmenin ardından indirimli elektrik satışına başladıklarını vurguladı. Bakal, “ Bugün, burada kooperatif üyelerine belli oranlarda elektrik indirimi ile ilgili bir satış protokolü imzalayacağız. Daha önce kamuda indirimli elektrik satışı ile ilgili bir faaliyet yoktu. Biz bölgedeki müşterilerimize daha kaliteli ve ucuz elektriği sunmak için çalışıyoruz. Bu nedenle de 1 Ağustos tarihinden itibaren de müşterilerimize indirimli elektrik satışına başladık. Yıllık tüketimi 5 bin kw saat ve üzeri olan müşterilere bu hizmeti verme imkânımız var. Bizim amacımız müşteri odaklı hizmet vermek. Müşteri memnuniyeti ön planda tutan bir hizmet anlayışla enerjimizi satmak istiyoruz. Bugün bu protokolü sayın başkanımla birlikte imzalayacağız” diye konuştu.  Konuşmaların ardından protokol metnine imza atıldı.

Tüm HaberlerTüm Haberler