standard post

Başkan Kolpak’tan yangın mağduru esnafa yardım
KONESKOOP

Başkan Kolpak’tan yangın mağduru esnafa yardım


Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Konyaaltı’nda bulunan Sosyete Pazarında çıkan yangın sonrasında işyerleri tamamen yanan iki üyesine toplamda 20 bin TL yardımda bulunarak yardım elini uzattı.

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Konyaaltı’nda bulunan Sosyete Pazarında çıkan yangın sonrasında işyerleri zarar gören esnafa yardım elini uzattı. Kooperatif, ağustos ayında Akdamlar Mahallesi girişinde çıkan yangında 5 işletmenin tamamen yanmasının ardından iki üyesine toplamda 20 bin TL yardımda bulundu. Tek tesellilerinin can kaybı yaşanmamış olması olduğunu belirten Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, yangında mağdur olan esnafın yaralarını sarmak için kooperatif olarak böyle bir adım attıklarını söyledi.

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne kayıtlı Teslime Gültaze ve Muradiye Akyiğit isimli üyelere 10 bin TL’lik yardım çeklerini takdim eden Başkan Kolpak, “O günkü yangında 5 esnafımız maddi zarar gördü. Bu 5 işletmenin 2’si kooperatifimize üye olan işyerleriydi. Kooperatif yönetim kurulu olarak mağduriyet yaşayan esnafımıza yönelik böyle bir karar aldık. Bu nedenle her bir üye işletmemize 10 bin TL olmak üzere toplamda 20 bin TL yardımda bulunuyoruz. Bu şekilde yaraların sarılmasına bir nebze de olsa katkı sağlamış olacağız.  Gönül isterdi ki diğer işletmelere da yardım edebilseydik ancak tüzüğümüz gereği sadece kayıtlı üyelerimize böyle bir destekte bulunabildik. Esnafımızın mağdur olmaması ve acılarını dindirmek adına elimizden geleni yapacağız En büyük temennimiz yangın mağduru esnaflarımızın işletmelerini en kısa sürede tekrar hizmete açabilmeleri” diye konuştu.

Yapılan yardımdan mutluluk duyduklarını belirten Teslime Gültaze ve Muradiye Akyiğit, “Yangının başlangıcından itibaren bu zor günlerimizde bizi yalnız bırakmayan, sorunlarımıza çare arayan ve en kısa sürede çözüm üreten Başkan Durali Kolpak’a şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin üyelerine yaptığı yardımın önemine dikkat çeken Akdamlar Mahallesi Muhtarı Osman Yılmaz, “Bu bölgenin evladı olan Başkan Kolpak, her zaman esnaflarımızı destekledi ve onların yanında oldu.  Yangın sonrasında destek olacaklarını söylemişti, verdiği sözü tuttu kendisine çok teşekkür ediyoruz. Başkan Kolpak’ın bu davranışının diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmasını diliyoruz. ” dedi.

Tüm HaberlerTüm Haberler