standard post

Başkan Kolpak 'Kooperatifçilik Otobüsü'nü ziyaret etti
KONESKOOP

Başkan Kolpak 'Kooperatifçilik Otobüsü'nü ziyaret etti


KONESKOOP Başkanı Durali Kolpak, için Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında Antalya'ya gelen Kooperatifçilik Otobüsünü ziyaret etti.

KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, Başkan Vekili Arif Aytar ile birlikte Ticaret Bakanlığı'nın başlattığı “Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi”nin açılışına katıldı. Kolpak, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenenin ardından Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ile birlikte üretici kooperatiflerinin stantlarını gezdi. Proje kapsamında hazırlanan Kooperatifçilik Otobüsünü de ziyaret eden Kolpak, Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan'dan proje hakkında bilgi aldı. 

En Az Bir Yeni Kooperatif

Kooperatifçiliğin yaygınlaşması ve yeni nesillerin kooperatifçiliği tanımaları için başlatılan proje kapsamında üniversite öğrencilerine ve akademisyenlere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlenecek, kooperatifçilik kulüpleri kurulacak, ortaöğretim öğrencilerine yönelik eğitim seminerleri düzenlenecek ve kooperatif ürünleri sergilenecek. Ticaret Bakanlığı proje kapsamında bir de “Kooperatifçilik otobüsü” hazırladı. Otobüs ve standlar 6 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Ticaret Bakanlığı, otobüsün gittiği her ilde en az bir yeni kooperatif kurulmasını amaçlaıyor. 

Tüm HaberlerTüm Haberler