standard post

Başkan Kolpak esnafın sorunlarını dinledi
KONESKOOP

Başkan Kolpak esnafın sorunlarını dinledi


KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, pandemi nedeniyle zor günler yaşayan esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, pandemiden olumsuz etkilenen esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.  Salgın nedeniyle tüm dünyanın zor bir dönem geçirdiğini belirten Kolpak, “Ülkemizde ekonomik olarak en çok etkilenen kesim ise siz esnaflarımız oldu. İşyerlerinizi kapatmak, çalışanlarınızı işten çıkarmak zorunda kaldınız. Aylarca iş yapamadınız. Kiralarınızı ödeyemediniz. Yaşadığınız tüm sıkıntıları biliyoruz. Bu sıkıntıları çeşitli ortamlarda dile getiriyoruz” dedi.

DESTEKLERLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Ziyaret ettiği KONESKOOP üyelerine pandemi döneminde verilen desteklerle ilgili bilgi veren Başkan Kolpak, “Devletimiz, taleplerimiz doğrultusunda imkanlar dahilinde esnafa destek olmaya çalıştı. Kooperatif kredileri 3 kez ötelendi. Ayrıca kredisini ödeyemeyenler için takip süreci 90 güne çıkarıldı. Biz de kredilerini ödeyemeyen esnafımız için takip sürecini mümkün olduğunca geciktirmeye çalıştık. Bu süreçte hiçbir üyemizin mağdur olmaması için icra işlemi yapmadık ve elimizden gelen desteği verdik” dedi.

“YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Pandeminin dayanışma ve birlikteliğin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirten Kolpak, “Salgın döneminde sizlerin mağdur olmaması ve ihtiyaç duyduğunuz krediyi en kısa sürede kullanabilmeniz için çaba sarf ettik. Hijyen kurallarına uyarak hizmet vermeye devam ettik. Umarım bu kötü günleri en kısa sürede atlatırız. Eskisi gibi işlerinize devam edersiniz. Sizlerin her daim yanınızda olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tüm HaberlerTüm Haberler